شهدای بوشهر

Memories of Bushir Martyrs

شهدای بوشهر

Memories of Bushir Martyrs

شهدای بوشهر

سردار جنگهای نامنظم شهید علیرضا ماهینی

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
آخرین نظرات

دکتر عبدالطیف عبدالله (استیون کراوس) (2)

يكشنبه, ۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۷:۰۰ ب.ظ


اسلام چیزی است که همه به آن نیاز دارند (قسمت دوم)

اسلام به ما یاد می دهد اگر به یاد خدا باشیم هر کاری که انجام می دهیم برای خداست و عبادت محسوب می شود. در نتیجه همیشه با به یاد خدا بودن تمام افکار و اعمالمان از اهداف ناسالم دور می شود و روی خوبی ها متمرکز می شود. جنبه هایی از اسلام تا حدی برای من مشکل بود و هست. با وجود این من هر روز از خداوند به جهت این که به من اجازه داد تا تغییرات اساسی  در زندگی خود اعمال کنم تشکر می کنم. ان شاالله همچنان یک مسلمان خوب بمانم.

به عنوان یک آمریکایی سفید پوست در طبقه متوسط، بسیاری از جنبه های فرهنگی اسلام با آنچه من و نزدیکان من در گذشته بودیم متفاوت است. در حقیقت زمانی که من در نهایت خبر شهادتین گفتن و مسلمان شدن خود را به خانواده ام دادم تقریبا تمام سئوالات و نگرانی آنها در رابطه با تفاوت فرهنگی مانند ازدواج، زندگی اجتماعی، خانواده و غیره بود. آنها بسیار کمتر در رابطه با اعتقادات کلی من درباره خدا و شیوه های مذهبی نگران بودند. برای خانواده، دوستان و همکاران من مسلمان شدن ضرورتاً یک تغییر منفی محسوب نمی شد. اما نیازمند حجم وسیعی از آموزشها در رابطه با اسلام برای آنها است.

در حقیقت بر اساس آموزه های خود فرایند به اشتراک گذاشتن حقایق اسلام با آنها پایان ناپذیر است زیرا محدودیتی برای اطلاعاتی که ما می توانیم کسب کنیم وجود ندارد و این مسئولیت همه ماست که هر اطلاعات صحیحی که در رابطه با اسلام داریم را به اشتراک بگذاریم. زیرا کسب اطلاعات صحیح یک جز حیاتی برای رشد یک مسلمان است. داشتن یک استاد که به من آموخت چگونه اسلام را در زندگی روزمره خود اعمال کنم همه این تفاوتها را برای من ساخت و به من کمک کرد تا تمام مشکلاتی که در گذشته داشتم را مدیریت کنم.

داشتن یک فرد مطلع که هر زمان که سئوالی برایت پیش می آید بتوانی به او مراجعه کنی یک دلگرمی است. اسلام دینی نیست که با روش هایی همانند مسیحیت و یهودیت در طول سالیان گذشته استدلال شود. اسلام یک راه روشن است که باید به همان صورت که خداوند ما را راهنمایی کرده است دنبال شود این راه توسط زندگی پیامبر محبوب ما حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)، همراهان او، مقدسین و علمای اسلام به ما عرضه شده است.

در این دوره و زمان و در این جامعه تشخیص می تواند مقداری دشوار باشد به خصوص زمانی که ما به طور پیوسته با سئوالات و شک هایی مواجهیم که از سمت افرادی است که به ظاهر خصومتی با اسلام ندارند اما کمبود کلی در ایمان آنها می تواند اثر زیان باری روی شخصی بگذارد که کارهای آنها را بر پایه عشق به خداوند می گذارد. همچنین آسان نیست که در محیطی باشیم که پیوسته توسط خواهشهای نفسانی بمباران شویم که به عنوان جنبه های عادی و رایج زندگی روزمره مشاهده می شود. اما زمانی که ما حمایت یک استاد مطلع و با تجربه را داشته باشیم که قادر است آموزه های جهانی اسلام را در زندگی خود اعمال کند در این صورت حقیقت از خطا جدا می شود. دقیقا به همان صورت که خداوند در قرآن توضیح داده است.

اینگونه ما می توانیم بفهمیم که چگونه اسلام را در زندگی خود اعمال کنیم و در نتیجه از نعمتهای فراوان خداوند بهره مند شویم. برای ارزیابی شخصی که ادعای داشتن اطلاعات درست می کند باید به این توجه کنیم که چه قدر آن را در زندگی خود به کار می برد. اگر اعمال آنها از آموزه های ایشان پشتیبانی کرد در این صورت ما باید به آنها به عنوان راهنما نگاه کنیم.

سفر من به اسلام هر چند کوتاه بود، تجربه ای بود که موجب تغییر زندگی ام شد. چیزی که با گذشت زمان بیشتر و بیشتر من را سپاس گذار خداوند متعال می کند. محدوده رحمت خداوند تنها از چشم انداز کسی به طور کامل درک می شود که خودش را غرق خداوند و امیال خود را تسلیم او کرده باشد. این چیزی است که من از طریق اسلام برای آن تلاش می کنم. این مبارزه ای است که ما باید در هر لحظه برای آن بجنگیم.

من به زندگی خودم قبل از اسلام و بازتابهای آن روی راه های متفاوتی که در جستجوی راهنمایی بودم نگاه می کنم. من به تمام عقیده های متفاوتم در رابطه با این که واقعا خدا کیست و ما چگونه می توانیم به او نزدیک شویم فکر می کنم. حال به گذشته می نگرم و لبخند می زنم و شاید گاهی اشک می ریزم زیرا حال من حقیقت را می دانم. به وسیله اسلام من می دانم که چرا افرادی که به خدا ایمان ندارند ترس های بسیاری در وجودشان هست. پس زندگی بدون خداوند می تواند بسیار ترسناک باشد.

حال من برنامه نهایی خود آموز دارم. این برنامه خودآموز بدون خود استاید راهی است که همه چیز را در جای مناسب خود قرار می دهد. اکنون زندگی با معنی شده است. اکنون می دانم که چرا اینجا هستم، کجا می خواهم بروم، می خواهم زندگی ام چه باشد، چگونه می خواهم زندگی کنم و در کل چه چیزی مهمترین مسئله است نه تنها برای من بلکه برای همه. من آرزو دارم و دعا می کنم که سایر افرادی که هنوز راه درست را نیافته اند بتوانند آنچه را که من احساس کردم احساس کنند.

«رهیافتگان»
  • آزاده بوشهری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی